دریافت@دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی آب H2O@

دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی آب H2O|50540660|exo30019020|دانلود پاورپوینت بررسی آب,دانلود پاورپوینت H2O,پاورپوینت آب H2O,آب H2O,دانلود پاورپوینت آب,پاورپوینت آب,مهندسی آب
این فایل درباره ی دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی آب H2O می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


دید کلی :


دانلود پاورپوینت بررسی آب H2O در 35 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxتعداد صفحات فایل: 35 اسلاید


دسته بندی: پاورپوینت آماده مهندسی آب


فرمت فایل اصلی: PowerPoint قابل ویرایش1- این پاورپوینت دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده ارائه یا پرینت است.


2- کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.


3- در این پاورپوینت مباحث به زبان ساده و قابل درک برای همه گفته شده و برای ارائه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
توضیحات کامل :


دانلود پاورپوینت بررسی آب H2O در 35 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx•مقدمه


آب ماده ای فراوان در کره زمین است. به شکل های مختلفی همچون دریا ، باران ، رودخانه و... دیده می‌شود. آب در چرخه خود ، مرتباً از حالتی به حالت دیگر تبدیل می‌شود، اما از بین نمی‌رود. هر گونه حیات محتاج آب می‌باشد. انسان ها از آب آشامیدنی استفاده می‌کنند، یعنی آبی که کیفیت آن مناسب سوخت و ساز بدن باشد.


با رشد جمعیت، منابع آب طبیعی در حال تمام شدن هستند و این مسئله ، سبب نگرانی بسیاری از دولت‌ها در سراسر دنیا شده است. گاهی بدلیل مشکلات کمبود آب ، این ماده را جیره بندی می‌کنند تا مصرف آن را تعدیل نمایند.•فرمول شیمیایی آب


آب نوعی ماده مرکب است که از دو عنصر اکسیژن و هیدروژن ساخته شده است. آب را جزو دسته مخلوط‌ها طبقه‌بندی نمی‌کنند، چون خواص آب نه به خواص هیدروژن شبیه است و نه به خواص اکسیژن. از ترکیب دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن، یک مولکول آب بوجود می‌آید. یک قطره آب دارای تعداد بی شماری مولکول آب می‌باشد.


معادله شیمیایی واکنش بین هیدروژن و اکسیژن و تشکیل آب از قرار زیر است:


هر مولکول آب دارای یک ناحیه مثبت و یک ناحیه منفی است که این دو ناحیه در دو طرف مولکول آب واقع شده‌اند. شیمیدان‌ها با کمک شواهد به این نتیجه رسیده‌اند که مولکول آب شکل خطی ندارد، یعنی به این صورت نیست که دو اتم هیدروژن بصورت خطی در دو طرف یک اتم اکسیژن قرار گرفته باشند (HــOــH)بلکه مولکول آب حالت خمیده ای دارد که اتم های هیدروژن در سر مثبت مولکول و اتم های اکسیژن در سر منفی مولکول آب تجمع پیدا نموده اند.خواص آب


به عنوان یك حلال بسیار قوی در بدن.


یکی از خواص آب رقیق ساختن جریان خون برای تسهیل جریان خون در عروق.


یکی از خواص آب ،تنظیم درجه حرارت و خنك سازی بدن توسط تعریق.


یکی دیگر از خواص آب حفظ رطوبت غشای مخاطی واقع در دهان و ریه ها.


روانكاری مفاصل، سیستم گوارشی و نسوج بدن،از دیگر خواص آب است.


كاهش آماس مثانه با زدودن باكتریها از مثانه.


از دیگر خوااص آب،كمك به هضم و گوارش غذا و جلوگیری از یبوست.


حمل مواد مغذی و اكسیژن به سلولها ی بدن.دیگر خواص آب


مرطوب كننده پوست، چشمها، دهان و مجاری تنفسی.


به عنوان یك ضربه گیر در چشم،نخاع و كیسه آمنیوتی پیرامون جنین.


حمل و پاكسازی مواد زائد حاصل از متابولیسم درون بدن مانند اوره و دی اكسید كربن.


تنظیم الكترولیتهای درون بدن مانند سدیم و پتاسیم.


افزایش عملكرد فیزیكی و ذهنی از دیگر خواص آب است.


كاهش سردرد و سرگیجه.


یکی دیگر از خواص آب که میتوان به آن اشاره کرد این است


که،نوشیدن آب كافی از ایجاد عارضه های پوستی


مانند اگزما، پسوریازیس، خشكی و چین و چروك پوست پیشگیری میكند.چرا آب را کلر می زنند؟


کلر گازی است دارای بوی تند و زننده و به رنگ سبز متمایل به زرد. موارد استفاده کلر در صنعت زیاد بوده و عبارتند از: تولید پودرهای سفید کننده، در صنایع کاغذ سازی و نساجی، ماده ضد عفونی کننده جهت ضد عفونی کردن آب آشامیدنی، استخرها و مواد زائد، تهیه ترکیب‏های کلر دار آلی و معدنی و کلرید فلزی، تولید حلالها و حشره کش‏ها، پلیمرها و ماده خنک کننده.


کلر و مواد ضدعفونی کننده که عموما در استخرها برای حفظ بهداشت آب و جلوگیری از بیماری های مسری به کار می رود، پس از واکنش با مواد موجود یا بدن افراد شناگر، به گازهایی تبدیل می شود که برای مجاری تنفسی سمی است و در فضای استخرهای سرپوشیده به شدت تجمع می کند که تنفس این مواد، عاملی برای بروز بیماری های تنفسی خواهد بود.سختی آب چیست؟


سختي آب كه معمولا قابليت آب در فعل و انفعال با صابون را تداعي مي‌كند، به مجموعه املاح «كلسيم» و «منيزيم» موجود در آب كه بر حسب ميلي‌گرم در ليتر «كربنات كلسيم» بيان مي‌شود، اطلاق مي‌گردد.


سختي آب شاخص عناصر تشكل دهنده املاح محلول در آب نیست و فقط به برخي از آنيون‌ها و كاتيون‌هاي آب ارتباط دارد.


سختي آب در درجه اول به تركيبات كلسيم و منيزيم و به ميزان كمتري به ساير يون‌هاي فلزي با ظرفيت بالا مانند سرب، استرنسيم، باريم و ... مربوط است.


سختي آب در سیستم متريك، بر حسب ميلي‌گرم در ليتر كربنات كلسيم اندازه‌گیری می‌شود و در ساير سيستم‌هاي اندازه‌گيري واحدهاي ديگري دارد.


سختي آب، عملا شاخص ميزان فعل و انفعال آب با صابون است و براي شست‌وشو با آب‌هاي سخت‌تر به صابون زيادتري نياز است.


آب‌هاي سخت در درجه حرارت بالا در جداره ظروف و در صنعت در ديگ‌هاي بخار، رسوبات كربنات كلسيم ايجاد مي‌كنند.


تماس آب با تركيبات آهكي موجود در سطح زمين يا تشكيل‌دهنده‌هاي قشر خاك باعث ورود عوامل سختي در آب‌ها شده و معمولا آب‌هاي زيرزميني از سختي زيادتري نسبت به آب‌هاي سطحي برخوردارند.
مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت ذخيره سازی اطلاعات اجرايی🔑پاورپوینت فشرده سازی فایلهای تصویری🔑پاورپوینت شهروند و دولت الکترونیک🔑پاورپوینت فنون تقسیم جدول کار🔑پاورپوینت راه اندازی یک مرکز داده🔑پاورپوینت فرآيند استراتژيک🔑پاورپوینت آشنایی عمیقتر با طراحی مراکز داده🔑پاورپوینت آشنایی با امار همبستگی🔑پاورپوینت تعریفی دقیق از مراکز داده🔑پاورپوینت معرفی پروتکل ها🔑پاورپوینت شرایط محیطی مراکز داده🔑پاورپوینت کتاب و درس اصول بهداشت و کمکهای اولیه🔑پاورپوینت اصول مدیریت🔑پاورپوینت ویژگی انجماد غذا🔑پاورپوینت کتاب و درس اندازه گيري و سنجش در علوم تربيتي🔑پاورپوينت معماری کامپیوتر(3 واحد درسی تئوری)🔑پاورپوینت درس و کتاب مبانی کامپیوتر🔑پاورپوینت مبدا اوليه يونجه🔑پاورپوینت اینترنت در ایران 🔑پاورپوینت فیزیک حالت جامد🔑پاورپوینت قانون رقابت🔑پاورپوینت شناخت ویژگی های قلب🔑پاورپوینت ساختار سازمانی organization stuructur🔑پاورپوینت مهندسی ژنتیک🔑پاورپوینت اصول قیمت گذاری