دریافت@دانلود پاورپوینت روان شناسی عشق 9 اسلاید@

دانلود پاورپوینت روان شناسی عشق 9 اسلاید|40106877|exo30019020|دانلود روان شناسی عشق 9 اسلاید,تحقیق روان شناسی عشق 9 اسلاید,مقاله روان شناسی عشق 9 اسلاید,روان شناسی عشق 9 اسلاید
این فایل درباره ی دانلود پاورپوینت روان شناسی عشق 9 اسلاید می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 9 صفحه

روان شناسی عشق psychology of love محمد جعفرصفایی بهار1387 عاشق شدن تنها بیماری روانی قابل قبول از نظر جامعه است .
الوین سمراد كتاب زوج درمانی جیمز دنوان من هر دو را دوست دارم هم عشق را هم آزادی را ،جانم را فدای عشق و عشقم را فدای آزادی می كنم .
آگاهی ،آزادی به ارمغان می آورد.
آزادی این نیست كه فقط برای كارهای درست آزاد باشی.
اگر معنای آزادی این بود ،این چه جور آزادی است؟
اگر فقط آزاد هستید كه كار های درست انجام دهید،پس آزاد نیستید.
آزادی دلالت بر دو جنبه دارد :انجام كارهای درست و غلط.
آزادی این حق را موجب می شود كه بگویی آری یا خیر.
نه گفتن احساس آزادی بیشتر ی به انسان می دهدتا آری گفتن.
چون آری یعنی اطاعت ،تسلیم .
پس كو آزادی؟
نه یعنی ابراز وجود.
نه با وضوح بیشتری ترا معرفی می كند.
آری ضعیف است مثل ابر.
نه بسیار سخت است مثل كوه.
انسان در دو برهه نه می گوید :یكی در كودكی و دیگری در بلوغ جنسی و جسمی خویش كه به مادرش نه می گوید و عاشق زن دیگری می شود و این آخرین نه به مادر خواهد بود.
اما یادمان باشد كه آزادی كه با نه گفتن صرف حاصل گردد خیلی كودكانه و نوجوانانه است و اگر در زندگی در دام این نوع آزادی گرفتار شویم از رشد باز می ایستیم .
اوشو تعریف شما از عشق؟
تعر یف عشق: از لحاظ لغوی : نام گیاهی كه به دور ساقه خود می پیچد.
در فرهنگ لغات :دلباختن ، دل دادگی عشق تنها پاسخ رضایت بخش به معمای هستی انسان است كه دارای چهار ویژگی است: استقلال ،مسئولیت پذیری ،احتراماحترام و توجه اریك فروم مردی در وصف زنی این واژه را ابراز می كندمثل: دیدی ای دل كه غم عشق دگر بار چه كرد چون بشد دلبر و با یار وفادار چه كرد آه از آن نرگس جادو كه چه بازی انگیخت وای از آن مست كه با مردم هشیار چه كرد ویا حافظ آن د م كه به دام سر زلف تو فتاد گفت كز بند غم وغصه نجاتم داد ند در این کارگاه، عشق در ابعاد زیر مورد بررسی قرار می گیرد: الف) در ادبیات کلاسیک ب) در ادبیات معاصر پ) در حوزه روانکاوی ت) در حوزه روانشناسی ث) در حوزه فیزیولوژی عشق چه روندی را طی می کند ؟
به نظر شما سرانجام عشق چیست ؟
در نهایت به پاره ای از سوالات رایج درارتباطات صمیمی پرداخته می شود، سوالاتی نظیر : آیا عشق را پایانی هست؟
چرا عاشق فکر نمی کند؟
چه مدتی عاشقی ادامه خواهد یافت؟
خیانت های زناشویی چه رابطه ای با عشق دارد؟
و .
.
.
.


مطالب دیگر:
🔍تنیس🔍رابطه حركت وحيات در ورزش🔍راهنمای در مورد تغذيه برای افرادی كه ورزش مي كنند🔍تحقیق بازی شطرنج🔍اثر شنا برای زنان🔍شناخت عوامل تقويتی و زيانبار در ورزش🔍فيزيولوژی ورزش🔍قوانين بازی بدمينتون🔍اسب🔍استراتژی حفاظت از اطلاعات در شبکه های کامپيوتری🔍استرس و اضطراب🔍قوانين ومسابقات كاراته🔍ورزش بانوان (امار گیری و پرسش)🔍بسم الله رحمان رحیم🔍رابطه روان‌شناسی و دين🔍ابليس از لحاظ لغوی🔍اخلاق اسلامی🔍تحقیق اخلاق🔍معناي « اخلاقي بودن » يك فعل چيست و چگونه است كه يك كار انسان « اخلاقي » مي شود ؟🔍ادیان و مذاهب🔍ارزش هاي سياسي در معناي زندگي و انديشه امام علي (ع)🔍اسلام و زرتشت🔍اسلام و مقتضيات زمان🔍اسلام🔍اصول دین